Maj to miesiąc, w którym przyroda rozpieszcza nas soczystą zielenią, również w lasach. Uczniowie klas drugich dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Żmigród mogli aktywnie uczestniczyć w lekcji w lesie.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali opowiadania o pracy leśników. Pan Jakub Wencek, pani Karolina Kuśmierzak oraz pani Julia Tul dokładnie przedstawili dzieciom strukturę lasu, wymienili najważniejsze rośliny i najbardziej popularne gatunki zwierząt, jakie możemy spotkać w okolicznych lasach. Następnie przypomnieli jak należy zachować się w lesie, opowiedzieli o trudach życia zwierząt leśnych i znaczącej roli człowieka w ich przetrwaniu. Wyjaśnili, że ludzie odwiedzający lasy są w nim gośćmi i muszą szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam żyjących. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli również film o sokołach.

Dzieci przeprowadziły obserwacje, pomiary. Doświadczali sensorycznie lasu.

Nadleśnictwo Żmigród, Lasy Państwowe