21 listopada już po raz trzeci obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego dnia jest do dziś niezmienna – bądźmy dla siebie serdeczni, szanujmy się, pomagajmy sobie nawzajem, działajmy w grupie. "Życzliwie, razem, blisko!" to hasło tegorocznej edycji Dnia Życzliwości. Wzorem ubiegłych lat,  uczniowie i nauczyciele ubrali się na żółto (kolor optymizmu i radości) lub mieli żółte akcenty w ubiorze.  Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach, między  innymi w szkole, w domu, na ulicy, czy w sklepie. To wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry. Czyńmy więc gesty życzliwości w stosunku do drugiego człowieka poprzez serdeczny uśmiech i miłe słowo. Zacznijmy od tego jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych.