Akademia Judo Milicz zaprasza w dniu 27 października (sobota) na specjalne zajęcia " Zabierz Mamę i Tatę na matę" (sala Judo w Szkole Podstawowej 1 w Miliczu ul. Armii Krajowej 7).  Wspólne gry i zabawy na macie oraz specjalistyczne ćwiczenia dla wszystkich ! Jest Judo jest zabawa !  Strój sportowy obowiązkowy (dres, koszulka) Ilość miejsc ograniczona !! Grupa I godz. 10.00-11:30 Grupa II 12.00-13:30 !  Zapisy u trenera Maciej Kostrzewa tel. 691638651.

UKEMI JUDO - kolejny rok trenerzy judo zadbają o naukę bezpiecznego upadku najmłodszych Miliczan ! Dzięki współpracy Władz miasta Milicza i Dyrekcji Szkół Podstawowych nr. 1 oraz nr. 2  i w tym roku młodzi uczniowie będą mogli nauczyć się jak zachować się w czasie upadku.

UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania to program  realizowany przez Polski Związek Judo przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Europejską Unią Judo.

Program UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Doskonale wiemy, że upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo ale wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci - zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo no i oczywiście sporty walki. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Cele programu:

1. Wychowawczo-edukacyjny – budowanie pewności siebie, odwagi, systematyczności, nauka umiejętności współpracy w grupie i szacunku dla innych.

2. Wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci, przyzwyczajenie do ruchu, do zdrowego tryb życia i również ukierunkowanie agresji.

3. Przyswojenie specyficznej wiedzy judo (pady), co umożliwia dzieciom, uniknięcie urazów w czasie zabaw oraz innych sportów i w codziennym życiu.

4. Utwierdzanie i zwiększanie zainteresowania judo jako sportem. "

W dniach 15-22 listopada na terenie Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Miliczu przeprowadzona będzie akcja po tytułem "Tydzień z Judo". ( w czasie tego wydarzenia zostaną rozwieszone specjalne plakaty o Judo, rozdawane będą ulotki, wyświetlane zostaną filmy o Judo - podczas przerw lekcyjnych, również będzie można porozmawiać z naszą "Gwiazdą Judo", serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej organizacji szeregu spotkań dzieci i młodzieży szkolnej z naszym gościem specjalnym.

Gościem specjalnym i Gwiazdą tego wydarzenia będzie Urszula Hofman - 22 letnia zawodniczka AZS Wrocław:

wieloletnia reprezentantka Polski, multimedalistka Mistrzostw Polski w tym pięć złotych medali z tych turniejów, brązowa medalistaka Mistrzostw Europy, srebrna medalistaka Akademickich Mistrzostw Europy, medalistka Pucharów Świata, Europy i Polski.

Ula w przyszłym roku zaczyna swoją pierwszą w karierze walkę o nominacje do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio - kolebce Judo !!

Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszą judoczką która chętnie się podzieli swoimi doświadczenia związanymi z uprawianiem tak wspaniałej dyscypliny jaką jest Judo i ogólnie sport.

Możliwe terminy spotkań to 15 listopada środa, 17 listopada piątek lub 22 listopada środa. W godzinach od 9:00 do 12:30.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji